Saturday, September 13, 2014

Mini Make Up Geek Eyeshadow Haul - Beaches and Cream, Peach Smoothie, Crème Brûlée, Chickadee, Burlesque

Herkese merhaba! Yaz başında Marlena'nın yarattığı Makeup Geek farlarına daha fazla dayanamayıp deneme amaçlı bir kaç far almıştım. Pek çok bloggerın sorunsuz bir şekilde yurtdışından siparişlerinin tamamlanmış olduğunu okumuştum, ama yine de Amerika'dan o sıralarda Türkiye'ye gelecek olan bir aile dostumuzun adresine kargoladım ürünleri ne olur ne olmaz diye. (Eğer siparişi sorunsuz eline ulaşan varsa lütfen bana bildirin!!) Makeup Geek farları aynı MAC gibi iki şekilde satılıyor; far paletinize eklemek için kendinden mıknatıslı pan versiyonunu alabilir, ya da farlarınızı tek tek saklamayı tercih ediyorsanız tekli far kategorisinden alışveriş yapabilirsiniz. Pan verisyonları 5.99$, tekli farlar ise 7.99$. (Fakat şu anda hiç bir tekli far stokta bulunmuyor, bilginiz olsun.) Ben küçük boy siyah Z-palette ve beş tane far aldım. Bana kalırsa her bir renk piyasadaki çok daha yüksek fiyatlara satılan MAC, Urban Decay vb. muadilleriyle başa baş giden renkler. (Hatta MAC farlarımda ara sıra da olsa renk yoğunluğu konusunda sıkıntılar yaşıyorum.) Yumuşacık bir dokuları var bu farların, pigmentasyonları mükemmel. (Bu arada pigmentasyon kelimeyi kullanmaktan nefret etmekle birlikte, Türkçe'de karşılığını bulmakta zorlanıyorum. Çevirmenler yardım!)

Hello Babes! I just couldn't resist the temptation that is the fabulous eyeshadow collection Marlena created, known to the humanity as Makeup Geek eyeshadows, and caved in. And ordered a bunch of eyeshadows back in June. You can buy them in pan form, or in compacts, however, all the compact versions seem to be out of stock at the moment. Pan shadows are $5.99, compacts are $7.99. I bought a small Z-palette and five eyeshadows. Let me tell you, these shadows are the best if you were looking for something to sacrifice to the makeup gods. Okay, okay, back to reality. These eye shadows are affordable, and they are equal to their MAC, or Urban Decay sisters for which we pay a lot more girlies. (I have pigmentation problems with some of my MAC shadows from time to time, for one.) Makeup Geek shadows have a smooth, buttery texture. Their pigmentation is dizzying. What more a girl could ask for?

BEACHES AND CREAM

Beaches and Cream içerisinde hafif şeftali tonları barındıran mat bir bej. Makeup Geek bu far için şu önerilerde bulunuyor: Tek başına kullanılabilir, koyu renklerle eşleştirilebilir, ve geçiş rengi olarak kullanabilirsiniz. (Geçiş rengi, göz kapağınızdaki renk ve kaş altı aydınlatıcınız arasında yumuşak bir geçiş yaratmak üzere kullandığınız renk için kullanılan terim: transition shade olarak karşınıza çıkmış olabilir.) Benim kahverengi labrador bronzu yaz tenim için oldukça açık geldi Beaches and Cream. Kışın denemelere devam. Vazgeçmek yok!

Beaches and Cream is a matte beige with a touch of peach. Makeup Geek suggests using this shade as an all over eye color, paired with a dark color, and as a transition shade. For my bronzed as a chocolate labrador skin tone this summer, Beaches and Cream was a tad too light, needless to say. But no, sir, I don't give up on my children. It is a principle I stick to.

PEACH SMOOTHIE


Peach Smoothie Anastasia Beverly Hills'in Orange Soda rengini içeren paleti kaçırdıktan sonra almak için öldüğüm bir renkti. Bu aralar bir şeftali-turuncu furyası yaşıyor gözlerim. Peach Smoothie adından da anlaşılacağı üzere mat yapıda açık şeftali tonlarında bir far. Kahverengi ve bronz renkleri karıştırmak için özellikle bir numaram olan bu far, doğal göz makyajı için de oldukça kuvvetli bir aday. 

Peach Smoothie was one color I was dying to get my hands on after screwing up my chances with Orange Soda, which was an Anastasia Beverly Hills shade that came with a palette. My eyes have been having a peachy-orangey moment these past months. Peach Smoothie, as the name suggests, is a light peach color with a matte finish. It is the perfect blending shade for brown and bronze eyeshadow, and also a powerful candidate for my neutral eyes rotation. 

CRÈME BRÛLÉE

Crème Brûlée  komik bir şekilde Türkiye'de satılmayan MAC Soft Brown yerine aldığım bir renk. Özellikle kahverengi tonlarıyla çok uyumlu bir geçiş rengi olan Crème Brûlée, sıcak bir kum rengi. En çok kullandığım farlar arasına girmesi beş dakika falan sürdü sanırım. 

Crème Brûlée is a shade that is often compared with MAC Soft Brown, which ridiculously is a shade I can't get my hands on at the MAC stores here. A warm sand color, Crème Brûlée is the perfect transition shade for brown eyeshadows. It managed to become one of my must used eyeshadows in less than five minutes. 

CHICKADEE

Chickadee sanırım koleksiyonumdaki en korkutucu renklerden biri. Aslında, neon yeşil farı da unutmayalım. Chickadee safkan bir turuncu (hafif bir sarılıkla beraber) ve itiraf ediyorum: bu renge BAYILIYORUM! Sıcak tonlu göz makyajından vazgeçemeyen biri olarak Chickadee gerçekten çok işime yarıyor. Bu rengi göz makyajınıza biraz daha sıcak bir hava vermek istediğinizde karıştırma rengi olarak kullanabilirsiniz.

Chickadee has got to be one of the scariest eyeshadows in my collection, right along with neon green. Chickadee is a badass orange (with a little bit of yellow) and I confess: I LOVE this color. It is truly useful to me as someone who can't resist warm colors in my eye makeup. You can use this color as a blending color when you want your makeup to have a touch more warmness. If you like warm eye makeup, another good way to use this shadow is to use it with a crease brush on the outer corners mainly, then diffusing the edges all along the eye using windshield wiper motions.

BURLESQUE

Burlesque aradaki yedi farkı bulun oyunu oynanabilecek dört benzer renkten sonra taze bir nefes gibi gelmiş olmalı size. Burlesque Makeup Geek'in bordo olarak tanımladığı bir renk olmasına rağmen ilk bakışta bana daha bir mürdümümsü (böyle bir kelime var mı?) görünmüştü. Burlesque göründüğünden daha farklı bir renk veren nadir Makeup Geek farlarından biri bence. Mürdüm-kahve arası bir renk verdi benim gözlerime, belki çok hafif bir bordolukla birlikte. Tüm göz kapağına uygulandığında muazzam bir güzelliğe dönüşüyor, ben çoğunlukla Peach Smoothie ve Chickadee ile kullandım bu rengi.Burlesque, burlesque, burlesque... The crown jewel in a nearly identical set of four eyeshadows. Burlesque is categorized as a burgundy color by Makeup Geek, however to me, in the pan at least, it looks more like a warm plummy color. It is the rare shade in the Makeup Geek collection that looks different in the pan, but I love it either way. It looks plummy-brown on my eyelids, with a touch of burdundy. It looks fantastic applied all over the lid. I mostly used it in a sickly warm way with Peach Smoothie and Chickadee.


Beaches and Cream, Peach Smoothie, Creme Brulee, Chickadee, Burlesque Swatches form Makeup Geek
L-R: Beaches and Cream, Peach Smoothie, Creme Brulee, Chickadee, Burlesque swatches from Makeup Geek in direct sunlight
Soldan: Beaches and Cream, Peach Smoothie, Creme Brulee, Chickadee, Burlesque. Güneş ışığı altında çekilmiştir.

SWATCHES

Beaches and Cream, Peach Smoothie, Creme Brulee, Chickadee, Burlesque Swatches form Makeup Geek
L-R: Beaches and Cream, Peach Smoothie, Creme Brulee, Chickadee, Burlesque swatches from Makeup Geek in natural light
Soldan: Beaches and Cream, Peach Smoothie, Creme Brulee, Chickadee, Burlesque. Doğal ışıkta çekilmiştir.

Bu farlardan o kadar memnun kaldım ki, anlatamam. Hem fiyatları uygun hem çok kaliteliler. Yurtdışından makyaj malzemesi almanın riskli olduğunu biliyorum, ama birisinden rica etme şansınız varsa bu fırsatı kaçırmayın derim. Şimdi izin verirseniz kocaman bir Makeup Geek siparişi hazırlamaya gidiyorum!I can't express how pleased I am with this eyeshadow line. They are incredibly affordable and their quality is amazing. Now ladies if you excuse me, I am about to plan a humongous order from Makeup Geek. 
 

    


Love,

0 comments:

Post a Comment

 
Google+