Monday, October 13, 2014

Falling Leaves on Your Eyes - MAC Amber Lights and Deep Damson Eyeshadows


Sabah 9'dan akşam-5'e, ya da dürüst olmak gerekirse sabah 8'den akşam 5'e zihnen yorucu bir işte çalışmak ne kadar da güzel değil mi? Ofis hayatına yeni yeni alışan ben kendimi kaybediyorum. Tatlı halacığımın doğum günü hediyelerim arasında aldığı iki MAC farın fotoğrafını geçen hafta sonu ancak çekebildim. (Küçük bir sır: doğum günüm Temmuz'da.) MAC'in baş döndüren far koleksiyonun arasından sonbahara hazırlık temasına uygun Amber Lights ve Deep Damson'u seçmiştim.

Oh, the joys of a mentally tiring 9-5 , lets be honest, 8-5 job! These two eyeshadows were part of my lovely aunt's birthday gift package. (Let me give you a secret: my birthday is in July.) So last weekend I finally had time to take their photos on a makeshift background. From the dizzying eyeshadow collection that MAC has, I chose Amber Lights! These two eyeshadows were part of my lovely aunt's birthday gift package. (Let me give you a secret: my birthday is in July.) So last weekend I finally had time to take their photos on a makeshift background. From the dizzying eyeshadow collection that MAC has, I chose Amber Lights and Deep Damson for my here-comes-fall themed shopping spree.

Amber Lights  MAC'in "ışıltılı şeftalimsi kahverengi" olarak tanımladığı bir renk. (Bu tanımlamaları okuyunca kendimi renkler hakkında hiçbir şey bilmiyormuş gibi hissediyorum.) Bana kalırsa Amber Lights altın rengi ışıltılı, metalik bir bakır rengi. Her göz ve ten rengiyle kullanılabilecek bir far. Yumuşak bir yapısı var, renk yoğunluğu ise mükemmel. Bu far sevilmez mi şimdi?

MAC describes Amber Lights as a "peachy brown with shimmer". (I swear I feel like I know nothing about colors when I read these descriptions.) Personally I think that Amber Lights is a metallic gold shimmered copper color. It would go with every skin and every eye color wıth some tweaks. It has a smooth texture combined with excellent pigmentation. You get what you see, which I like. 


Deep Damson'a gelecek olursak, sonbahar için biçilmiş kaftan demek doğru olur galiba. Koyu bir şarap rengi Deep Damson. Benim ten rengimde hafiften mor tonlar da kendini gösterse de genel olarak kırmızılık daha ağır basıyor. Mat yapıdaki bu far MAC'in Pro renkleri arasında. Benim yaptığım gibi internetten sipariş edebilirsiniz. Mağazadan almak isteyenler, Taksim'deki Pro ürünleri satan MAC mağazasına uğramalısınız. Yapısı biraz kuru. Eskiden bunun mat renklerle gelen bir mecburiyet olduğunu düşünürdüm, Makeup Geek ise bu kanımı tamamen değiştirdi. Yine de yapısının kuruluğu sizi korkutmasın, yoğun-umsu renk veriyor ve kolay karıştırılıyor.

As for Deep Damson, the color is the epitome of fall makeup colors. It is a deep wine color. On my skin, some purplish tones also show but overall this shadow speaks of red, red, and red again. It is a matte pro shade, which you can now order online if you don't live near a Pro Store. The texture feels a bit dry to me, which I used to think was a prerequisite for matte eyeshadows, but Makeup Geek completely changed that idea with its wonderful matte shadows. Fear not though, it blends easily and the color pay-of is ok.


Siz sonbahar makyaj hazırlıklarını tamamladınız mı? Bir sonu gelecek mi acaba bu satın almaların?

Have you been hoarding fall colors as I have? God does it ever end?


    

Love,

0 comments:

Post a Comment

 
Google+